Yolculuk Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Home » Yolculuk Kaldığı Yerden Devam Ediyor » Güney Amerika » Yolculuk Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Patagonia, Rio gallegos’dan selamlar. 2 mart günü sabahdan Güney Amerika turuma, kaza yaptığım yerden devam etmek için arkadaşım Jorge ile iki motor çıktık yola. Geçirdiğim büyük kaza ile yüzleşmek istiyordum. Önce olay mahaline gittik. İnanın çok heyecanlıydım. Biraz da tedirginlik vardı. Fazla hız yapmadan yolumuza devam ettik. Kaza yerine geldiğimizde,arazide motorun ön farı ve sol sinyal lambası parçaları yerlerde dağılmış vaziyet de duruyordu. (Aslında işin ilginci, ben kaza sebebi olan yoldaki ızgara/mazgal demirini hep delikli saç diye aklımda kalmıştı, demek ki devreler karışmış) Planım kaza yerinde bir gece kalıp,çadır kurup kafa çekmekti ama olmadı.
Biraz foto,kamera kayıdı ve nostalji yaptıktan sonra tekrar, dünyaca ünlü routa 40’ın başlangıç/sıfır noktasına doğru sürdük motorları. Zaten kazayıda bu yeri görmeye giderken yapmıştım.

namik1
Ve 135 km sonra (rio gallegos’dan) routa 40 ın sıfır noktasına okyanusun kenarına geldik. Burası şili arjantin sınırına çok yakın. Buranında keyfini ve mutluluğunu çıkardıktan sonra tekrar geri kasabaya geldik. Toplamda yaklaşık 270 km yol yaptık. Yolun tamamına yakını toprak,stablize ve bol mıcırlı, küçük orta taşlı. Kaynayan ve vidalanan kemiklerden bir sorun çıkmadı.
Şeytanın bacağını kırdık sayılır. Artık bundan sonra sırada dünyanın en güneyi olan ushuaia’ya gitmek var.
Yol’da hayat var.

namik2 namik3 namik4

Leave a Comment