Venezuella’da Macera Devam Ediyor

Home » Venezuella’da Macera Devam Ediyor » Güney Amerika » Venezuella’da Macera Devam Ediyor

3 Ağustos 2016, Venezuella’da macera devam ediyor.
Daha önce bahsettiğim çok riskli bölge geçişimizi sorunsuz tamamladık. Sabah 07:00 Cuidad Guayana’ya gitmek üzere üç motor yola çıktık. Yolumuzun üzerinde bulunan, Klometro 88 ve Las Claritas kasabaları, kriminal vakaların yoğun olduğu yerlerdi. İlk 80 km bol virajlı, yoğun ormanlık ve çok güzel manzaraların olduğu bölgeydi. Bu güzel yerlerden,sorunlu bölgeye girdiğimizde kaskımda takılı olan gopro kameramı çıkarmayı unutmuştum. Kask kamerası çok fazla dikkat çekiyor. Kasabada durup kamerayı çıkarmanın doğru olmayacağını düşündüğümden, bende bastım video tuşuna ve kayıt yapmaya başladım. Bir taraftan da her an bir gasp vs olacak diye çevreyi sürekli tarıyordum. Kasabanın içi ana baba günü, korkunç bir insan ve araç trafiği var. Yani sıkıştık kaldık o yoğunlukta. Sonuçta kazasız belasız çıktık kasabadan. İnternet şu ana kadar ciddi sorun.
Sınırdan itibaren bizimle gelmek isteyen (Venezuella’da güvenlik sorunu olduğundan) İrlandalı motorcu Adrian (150 cc lik motoru ile güney amerika turu yapıyor) da bizimle beraber geliyor. . Hız konusunda (60-70 km hız) biraz sıkıntı yaşıyoruz ama bunu çok da dert etmiyoruz. Bir ara Adrian’ın debriyaj teli koptu, durup onun tamirini ve değişimini bekledik.
Venezuella’da özellikle gıda ve ilaç kıtlığı yaşanıyor. Özellikle yiyecek fiyatları karaborsa ve çok pahalı.
Kalacağımız şehire giriş yaptığımızda uzun araç kuyruğu dikkatimizi çekti . Trafik durmuş araçlar ters yoldan geri dönmeye çalışıyorlardı. Protesta gösterisi yapan halk yolu her iki taraftan trafiğe kapatmış eylem yapıyorlar. Venezuella’lı arkadaşım Free protestocular ile görüşme ve biraz uğraşıdan sonra geçmemize izin verdiler. Zar zor aralardan, kenarlardan zorlanarak kapatılan yoldan geçip yolumuza devam ettik.
Akşam saat 18:00 gibi Cuidad Guayana’ya kalacağımız otele geldik.
Paylaşımlar internet sıkıntısı ve yol sorunlarından dolayı biraz gecikmeli oluyor.
En el camino hay vida.
Yol’da hayat var.

venezuella1 venezuella2

Leave a Comment