Venezuella Sürprizler Ülkesi

Home » Venezuella Sürprizler Ülkesi » Güney Amerika » Venezuella Sürprizler Ülkesi

6 Ağustos sabahı, Valle de la Pascua’dan 340 km uzaklıktaki Valencia’ya şehrine gitmek için sabah üç motor yola koyulduk. Yaklaşık 150 km’lik yol çok berbattı. Koca koca çukurlar, parçalanmış asfaltlar, ciddi tehlike yaratıyordu. Yolun nisbeten iyi olan şeridinden giderken karşıdan gelen araç olduğunda mecburen kendi şeridime geçerken çok berbat ve bol çukurlara denk geldiğimde motoru kontrol etmekten ciddi zorlanıyordum. Yollar çok bakımsız ve riskli.
Valencia’ya girdiğimizde önce Aphaches adlı motosiklet kulübünün kokteyl ve toplantısına katıldık. Güzel ve renkli bir ortamdı.
Daha sonra önceden tanıdığım ve bana ciddi yardımları olan (yanımda beraber gezdiğim Free’yi de yine bu arkadaşım ayarlamıştı) Hatay Samandağ’lı arkadaşım İsmail’in önce işyerine oradan da evine misafir oldum. İlk akşam şahane yemekler eşliğinde rakımızı yudumlarken keyifli ve derin muhabbetlere daldık. İkinci günü şehir turu ve başka Türk arkadaşlar ile tanışıp uzun sohbetler ettik. Akşam tekrar İsmail’in evine misafir olup, eşinin yaptığı nefis lahmacun, közlenmiş acı biber, soğan salatası, domates, maydanoz, yeşil soğan eşliğinde lahmacunları afiyetle yedik. Kendilerine ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu sefer iki motor sabahtan Caracas’a doğru yola çıkacağız.

ven7
En el camino hay vida.
Yol’da hayat var.

Leave a Comment