Venezuella Caracas’da Umuda Yolculuk İçin Bekleyiş Devam Ediyor

Home » Venezuella Caracas’da Umuda Yolculuk İçin Bekleyiş Devam Ediyor » Güney Amerika » Venezuella Caracas’da Umuda Yolculuk İçin Bekleyiş Devam Ediyor

Beş gündür Caracas’dayız. Burada yaşan Türk arkadaşların karşılıksız yakın ilgisi ve desteklerini görüyorum. Özellikle Büyükelçilik görevlilerinin benimle yakından ve içten ilgileri, benim için tarifsiz mutluluk kaynağı.
Neredeyse onca zorlamana ve ısrarıma rağmen, bana para harcatmadan beş gündür kahrımı çektikleri için onlara kocaman teşekkür ediyorum. Tek tek isimlerini saymak istemiyorum ama insanlıkları gerçektende görülmeye değer. Evlerine davet edecek kadar yakın olmaları ayrı bir güzellik.
Cumartesi beraber nefis menemen yapıp sonrasında bizim için talihsiz kupa maçını beraber seyrettik.
En son bugün hep bitlikte 120 km uzaklıkta bir sahil köyünde denize girip güzel müzik eşliğinde rakının dibine vurduk. Ünü kıtaları aşmış bir tavlacı kardeşim ile iki maç yaptık berabere kaldık. Yarın üçüncü ve son maçımızı oynayacağız.
Burada yaşayan Can adındaki yüreği güzel arkadaşım, bugün motorum ile yaklaşık 250 km yol yaptı. Motoru kullanırken ki mutluluğu ve yeteneği görülmeye değerdi. Yani burada her şey tüm sıcaklığı ile devam ediyor.
Ben Büyükelçiliğin Venezuella Dışişleri bakanlığına Colombiya sınırından geçebilmem için yazdıkları yazının cevabını bekliyorum. Bu arada o kadar kısmetliyim ki Cumartesi günü bir yıldır kapalı olan Venezuella-Kolombiya sınır kapısı yayalara açıldı. Umarım çok yakında araçların geçişine de açılacaktır. Şimdilik çok kısa ve özet durum bunlar.

ven10 ven11
En el camino hay vida.
Yol’da hayat var.

Leave a Comment