Sınırı Motosikletle Geçemiyorum

Home » Sınırı Motosikletle Geçemiyorum » Güney Amerika » Sınırı Motosikletle Geçemiyorum

Selam arkadaşlar, göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alaka dan dolayı çok çok teşekkür ederim. Beş gündür sınır bölgesi olan Maicao’da bir oteldeyim. Dışarısı güvenli olmadığı için çıkmak istemiyorum. Bogota büyükelçiliği çok çaba gösterdi fakat olmadı. Karşı tarafın mantıklı bir izahı yok. Nato mermer nato mantığı ile hareket ediyorlar. Motosikletimin bütün evrakları tamam. Buradan rotam, Ekvator, Peru, Bolivya ve Şili’de bitiyor.
Büyükelçimiz de Kolombiya’lı yetkililerin mantık dışı ve yasal hiç bir dayanağı olmayan bu motosikletimin, geçiş izninin verilmemesine bir anlam veremiyor. Konu sanırım şu an Dışişleri bakanımız Sn, Mevlüt Çavuşoğlu’nun bilgisinde.
Bugün belki motoru otelin otoparkında bırakıp otobüs ile buradan biraz uzaklaşabilirim.
Bu da geçecek, yol bazen karşımıza bu tür sürprizler çıkarabiliyor. Ben her zaman en kötü senaryoyu düşünürüm, kendimi ona göre hazırlarım. Şu an yaşadıklarım olabileceklerin en kötüsü değil.
Sizlerin göstermiş olduğunuz bu olağanüstü dayanışma çabanız inanın beni çok duygulandırdı ve daha da güçlendirdi. Zaten yol boyunca hiç yalnız değildim, şu an olduğu gibi ve bundan sonra da bu yola hep beraber devam edeceğiz.
Sevgili Tankut Güzel e ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Ülkemizde her şeye rağmen güzel insanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Sizleri seviyorum.
Az önce şaşkınlıkla Gelen arkadaşlık tekliflerini onaylayacağıma “tanıyor olabileceğiniz kişiler” deki bazı arkadaşları tıklamışım kusura bakmayın. Kafa biraz dağınık.

namikb2 namikb1
Yanlışlıkla. En el camino hay vida.
Yol’da hayat var.

Leave a Comment