Kolombiya Bogota’dan Selamlar

Home » Kolombiya Bogota’dan Selamlar » Güney Amerika » Kolombiya Bogota’dan Selamlar

31 Ağustos günü Santa Marta’dan uçak ile Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya geldim. Geldiğim yerde hava sıcaklığı 35 derece iken, burası gündüz 16 derece sıcaklık var. Hazırlıksız geldiğimden dün bayağı üşüdüğümü söyleyebilirim. Neyse bugün bir polar mont aldım ve rahatladım.  Dün önce burada yaşayan yeni tanıştığım, Paşa isimli arkadaşımın işyerine geldim. Kendisi 5-6 gündür bana bayağı yardımcı oldu, kendisine buradan çok teşekkür ediyorum.
İki gündür elçiliğimize gidiyorum.

kolombiya2

Motorumun yasal geçişi ile akakalı elçiliğimiz gerçektende çok çaba ve gayret gösteriyor. Gerek büyükelçimiz, Muhteşem insan Engin bey, gerekse Önder bey’ede bu üstün çabalarından dolayı ayrıca çok teşekkür ediyorum.
Resmi istişarelerden henüz olumlu bir sonuç yok, ama bende bu durum karşısında pes edecek, havlu atacak biri değilim. Çözüm için çemberi biraz genişletiyorum ve uğraşmaya devam ediyorum.

kolombiya1


Bu akşam Büyükelçimiz engin bey beni, evine yatılı misafir edip ağırladı. Akşam geç vakte kadar çok keyifli sohbet ettik. Tahmin edemiyeceğiniz kadar yakın ilgi ve misafirperverlik gösterdi. O gerçekten de ezber bozan tarzı ve sıcak,samimi üslubuyla gönlümü fethetti. Buradan kendisine ve eşine çok ama çok teşekkür ediyorum. Bir kaç gün daha kalmam yönündeki ısrarına ne kadar dayanabilirim bilemiyorum. Kısa bir süreliğine sırt çantalı gezgin oldum. Düne kadar motorda öncüyken, bugün mototaksi’de artçı oldum.

En el camino hay vida.
Yol’da hayat var.

Leave a Comment