Arjantin’de Kaza Yaptım

Home » Arjantin’de Kaza Yaptım » Güney Amerika » Arjantin’de Kaza Yaptım

Herkese merhabalar. 2 Aralık günü routa 40 ın başlangıç yerine (130-140 km) gitmek için motoruna binip düştüm yollara. Yaklaşık 30 kadar yanlış yollara girdikten sonra normal yolu bulup devam ettim. 15 km sonra yol mıcırlı toprak yola dönüştü. Yol çok keyifliydi. Konular-kuzular, deve kuşları, almalar, kanatlı uçan kuşlar. Rüzgar yok denecek kadar az. Her şey yolunda gidiyor du ki: hooop virajlı bir yerde hakimiyet gitti , ben ve motor tepetaklak. Ben motordan en 5-10 metre ileriye firlamışım. Hızım 70 km gibi. Düşer düşmez sanki üzerimden tank geçmiş gibi oldum. Nefes almakta zorlanıyordum. Hemen kamerayı açıp kayıt yapmaya çalıştım. Ola ki telef olursam yaşadıklarımı duygularımı anlatayım dedim. 5-10 dakika sonra bu ıssız yolda bir pikap geldi ve durdu.
Hemen yardım istedim. Acil ambulans gelsin dedim. Bu arada rio gallegos da yeni tanıştığım orduda görevli bir motorcu arkadaşa jorge daniel … mesaj atarak,ambulans isteyerek yardım talebinde bulundum. Oda hemen ambulans yönlendirmiş. Ben ilk olarak uydu takip cihazı ile acil yardim s.o.s tuşuna basmistim.
Neyse 1 saatten fazla bekledikten sonra ambulans geldi ve ben hastane yolunu tuttum. Yol bozuk olduğundan ağrıların katlanarak sıkıntı veriyordu.

kaza1
Geldik hastaneye tomografi, ve röntgen çekildi. En korktuğum iç kanama idi. Temiz çıktı. Sonuçta sol köprücük kemiğini kırarak, daha önce kırılan sağ köprücük kemiği ile eşitlendi. Durum bundan ibaret. Bu arada bana inanılmaz desteklerinden dolayı, buenos e deki dostlarıma, ve arjantin’deki diğer motorcu arkadaşlarıma çok teşekkürler.

kaza2Bu rota öyle yada böyle yapılacak. Yol’da hayat var. Hayatın içinde bunlar da var.
Sizlerin seviyorum. 🙂

kaza3

Leave a Comment