Guatape Yemyeşil Doğası Ve Göletleri İle Çok Güzel Bir Bölge

Home » Guatape Yemyeşil Doğası Ve Göletleri İle Çok Güzel Bir Bölge » Güney Amerika » Guatape Yemyeşil Doğası Ve Göletleri İle Çok Güzel Bir Bölge

Kolombiya Medellin’den metro ile önce kuzey terminale, oradan otobüs ile 65 km ötede bulunan Guatape kasabasına gitmiştim. Yolları kıvrıla kıvrıla Medellin’den biraz daha yukarılara doğru çıkıyor. Guatape yemyeşil doğası ve göletleri ile çok güzel bir bölge.

motoyol2

Dün de buranın simgesi galine gelen bir hayli yüksek/yalnız ve enteresan bir kayayı ziyarete gittim. Bu efsane kayanın adı El Penon De Guatape diye geçiyor. Ana yoldan bu kayanın turistik tırmanma yerine gitmek için iki üç km kadar dik rampa yıkarıya doğru yürüyorsun. Aslında mototaksiler var ama ben tercih etmedim.(keşke binseymişim) Merdivenle tırmanma yerine geldiğimde (hamlık var) dilim bi karış dışarı çıkmıştı😋. Kayanın en tepesine merdivenler ile 740 basamak tırmanmak gerekiyor. O yokuş yukarı yürüyüşten sonra merdiven faslı gözümde çok büyüdü. Ben kendi Everestime çıkmayı uygun gördüm ve zirveyi geriden gelen arkadaşların çıkması için hakkımdan feragat 😀ediyorum.
manzara harikaydı. Nefes kesen manzara insanı adeta büyülüyor. Eminim kayanın en tepesinden bu görsel şölen çok daha müthiş görünüyordur. Şu an yollarda olan diğer motorlu gezginlerimiz bu kayanın zirvesine çıkmayı ihmal etmesinler.
Omuzlarımdaki sırt çantama hiç alışamadım. Nedense bana yabancı gibi duruyor. Sanırım alışık olmadığımdan bana pek sempatik gelmiyor.

guatepe-motoyol
Huzur motorda.🏍
Kahrolsun hayatımızdaki Gargamel’ler.
En el camino hay vida.
Yol’da hayat var.

Leave a Comment