Brezilya Cabo Frio’dan selamlar.

Home » Brezilya Cabo Frio’dan selamlar. » Uncategorized » Brezilya Cabo Frio’dan selamlar.

Brezilya Cabo Frio’dan selamlar.

Gozde Cecen, Şule Özürün Bendler, Gülşah Merve Yüksel, Serpil Kalayci,Asil Özbay, Seden Güzel, bunlar ilk aklıma gelen isimler, unuttuklarım varsa hatırlatırsanız sevinirim.
Yukarıda isimlerini saydığım bu koca yürekli kadınlarımızın tek başlarına yaptıkları motosiklet ile yurtdışı gezilerine hayran olmamak elde değil. Ama ne yazık ki koskoca Türkiye’de toplasanız iki elin parmakları kadar değil.
Ülkemizde kadına yönelik, en tepeden en alt kademeye kadar her kesimden belli bir güruhun çirkin ve belden aşağı saldırılarının arttığı bu dönemde, yola çıkan ve çıkmaya hazırlanan tüm motosikletli gezgin kadınlarımıza yaptığımız desteğin çok daha fazla olması tek dileğim. Gözde çeçen, motosikleti ile tek başına, Türkiye ve İran’ı gezdi. Gülşah Merve Yüksel, hem Türkiye’yi hem de yurtdışı gezilerini tek başına yapıyor. Asil Özbay tek başına yurtdışı gezileri yaptı ve şimdi yine yeniden yurtdışına doğru yola çıkmaya hazırlanıyor. Serpil Kalaycı hala Hindistan’da motosikleti ile tek başına, maceralı yollarda yolculuğuna devam ediyor. Seden güzel motosikleti ile yurtiçi ve yurtdışı gezileri yapıyor. Ve Şule Özürün Bendler, tek başına, motoruyla şu an İran’da ve Nepal’e doğru yollarda.
Türkiye’de kadın olmanın zorluklarını ve sıkıntılarını düşününce, bu motosikletli, gezgin kadın arkadaşlarımız, daha çok destek,moral ve motivasyonu hakediyorlar.
Ben bu arkadaşların yaptıklarını önemsiyor ve saygı duyuyorum. Kadınlarımız daha fazla sayıda motora binmeli ve bu gezgin kadınlarımızın sayısı çoğalmalı.
Artık yol’da kadınlarımız var. 

En el camino hay vida.
Yol’da hayat var.

Leave a Comment