23 Nisan Bayramı Mutluluğunu Şili’de Yaşadım.

Home » 23 Nisan Bayramı Mutluluğunu Şili’de Yaşadım. » Uncategorized » 23 Nisan Bayramı Mutluluğunu Şili’de Yaşadım.

Bodrum Kent Tv’de yayınlanan haberim:

Bodrumlu gezgin Namık Kemal Başbay Kasım ayı başında çıktığı Güney Amerika turunda Şili’ye ulaştı.

Kasım ayında Uruguay’dan 40 bin kilometrelik Güney Amerika turuna başlayan, Aralık ayında Patagonya’da geçirdiği şanssız bir kaza sonrası tura bir süre ara veren Başbay, iyileşmesinin ardından başladığı yolculuğunda Şili’nin başkenti Santiago’ya ulaştı.

sili

Şili’nin Türkiye Büyükelçiliği tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resepsiyonuna davet edildi. 22 Nisan akşamı Santiagonun seçkin insanlarının davetli olduğu programa Büyükelçi Naciye Gökçen ev sahipliği yaptı. Büyükelçi Gökçen’in açılış konuşması ile başlayan kutlama akşam saat 23.00’e kadar devam etti. Birbirinden güzel Türk yemeklerinin ikram edildiği davette son derece sıcak sohbetler, 23 Nisan’ın ve Atatürk’ün önemi üzerine konuşmalar devam etti.

Uzun ve yorucu yolculuğunda katıldığı bu gece ve yolculuğu ile ilgili Kent Haber’e konuşan Başbay şunları söyledi;

“Büyükelçimiz son derece sıcak, samimi ve çağdaş bir Türk kadınının temsiliyeti görülmeye değerdi. ülkemizi bu kadar iyi temsil ediyor olması açıkçası beni gururlandırdı. Şili’nin Türkiye Cumhuriyeti’ni Güney Amerika’da tanıyan ilk ülke olması da ayrı bir anlam taşıyor. Santiago’da Mustafa Kemal Atatürk isimli bir kollejinin olması başka bir güzellik. Uruguay’dan başladığım motosiklet gezim, Arjantin Patagonya ve dünyanın en güneyi olan Ushuaia gidip oradan tekrar kuzeye doğru yol alarak Şili’nin başkenti olan Santiago’ya geldim. Motosiklet turuma buradan Bolivya, Peru, Ekvator, Kolombiya, Venezuella ve Brezilya’ya doğru devam edeceğim” dedi.

Leave a Comment